Hogyan tervezünk – építészet
Célunk, hogy olyan épületeket tervezzünk, amik meg is valósulnak, ezért kiemelt figyelmet fordítunk a Megrendelői igényekre és az általuk meghatározott büdzsére. A tervezés folyamán arra törekszünk, hogy a hasznos területben minimális legyen a közlekedők aránya, és inkább a funkcionális helyiségeknek adjunk helyet.
Fontos számunkra az energiahatékony házak tervezése, mivel hisszük, hogy a fenntarthatóság és a környezettudatosság kulcsfontosságú tényezők a modern építészetben. Ennek érdekében olyan tervezési megoldásokat alkalmazunk, amelyek segítenek minimalizálni az energiaszükségletet és maximalizálni az energiahatékonyságot. Ezzel nem csak a környezetet védjük, hanem ügyfeleink számára is hosszú távú megtakarítást és kényelmet biztosítunk.
Nem egy stílusban tervezünk, mivel hiszünk a sokszínűség erejében és abban, hogy minden egyes projektnek sajátos stílusa és karaktere lehet. Mindig az ügyfél igényeire szabjuk a megjelenést, mivel számunkra az az elsődleges cél, hogy az épület tükrözze az ügyfél egyedi ízlését és igényeit. Nem zárkózunk el a hagyományos megjelenésektől sem, mert úgy gondoljuk, hogy a hagyomány és a modernitás ötvözése gazdagítja az építészeti palettát. Nyitottak vagyunk az új és progresszív építészeti megoldásokra, és mindig arra törekszünk, hogy a legfrissebb trendeket és technológiákat alkalmazzuk munkáinkban.
Hogyan zajlik nálunk egy tervezés? – Építészet
Ajánlatkérés:
Az ügyfél megkeresése után mindig egy személyes találkozót egyeztetünk először, amely előtt alaposan felmérjük a telek lehetőségeit és átfogó ismereteket szerzünk a vonatkozó jogszabályokról annak érdekében, hogy teljeskörű képet kapjunk a projektről. Nálunk nincsenek standard négyzetméter árak, minden projektet egyedileg kezelünk, ezért kiemelten fontosnak tartjuk az egyéni, személyes elbeszélgetést ajánlatadás előtt. Mind a telekvizsgálat, mind a konzultáció ingyenes szolgáltatás leendő ügyfeleink számára.
Felmérési Terv készítése:
Átalakítások és bővítések esetén helyszíni felmérést végzünk, mely során alaposan megvizsgáljuk az épület külső és belső szerkezeteit, valamint a nyílásméreteket. Az adatok alapján modell szinten berajzoljuk a látottakat és részletes felmérési tervdokumentációt készítünk. Ez a szakmai alaposság és dokumentáció hasznos lehet a további tervezés során, továbbá szolgálhat az esetleges engedélyezési eljárások alapjául is. Így garantáljuk, hogy minden tervezési lépéshez és engedélyezési folyamathoz szükséges információ rendelkezésre álljon, és a projektek gördülékenyen haladjanak előre.
Ötletterv készítése:
Az Ötletterv kidolgozása során kiemelten fontos számunkra, hogy a Megrendelő igényeit alaposan és részletesen átbeszéljük egy személyes egyeztetés keretein belül. Figyelmet fordítunk minden egyes apró részletre, legyen az akár a cipőpárok száma, vagy az edények tárolásához szükséges hely mennyisége. Az Ötletterv során bemutatjuk az alaprajzban rejlő különböző lehetőségeket, és a különféle helyiségek kapcsolatait. Az épület tömegéről sem feledkezünk meg, együtt tervezzük az alaprajzzal. A fehér modell alapú látványtervek segítségével már a tervezés korai szakaszában érzékeltetjük a ház tömegét, anélkül, hogy az anyaghasználat részleteire kitérnénk. Tapasztalataink szerint az Ötletterv kidolgozása jelentősen felgyorsítja a későbbi tervezési folyamatokat, és segít felismerni az esetleges eltéréseket az ügyfél elvárásai és a tervezés között.
Vázlatterv készítése:
Az elfogadott Ötletterv alapján elindulunk a Vázlatterv készítésének útján, mely már a belsőépítészeti tervezés részleteivel is foglalkozik, alaposan felmérve az alaprajzban rejlő lehetőségeket. Ebben a fázisban már berendezett alaprajzokkal szemléltetjük a terveket, miközben részletesen átgondoljuk a külső megjelenést is. Különféle homlokzati megoldásokat vizsgálunk meg, és színes látványtervekkel, körbejárható videóval mutatjuk be az elképzeléseket az ügyfeleinknek. A terv teljeskörű bemutatáshoz sematikus metszeti és homlokzati nézeteket is készítünk. Fontos hangsúlyozni, hogy a Vázlatterv elfogadása az alapja a következő tervezési szakaszoknak, amikor már a műszaki részleteket is kidolgozzuk. Ugyanakkor már ebben a fázisban is figyelembe vesszük a különböző rétegrendeket és műszaki megoldásokat, és az első vonalhúzástól kezdve számolunk a szükséges szerkezeti vastagságokkal.
Jóváhagyási Terv készítése:
Az elfogadott Vázlatterv alapján nekilátunk a Jóváhagyási Terv kidolgozásának, mely egy M 1:100-as méretarányú műszaki dokumentációt fog tartalmazni. Ennek részeként szerepelni fognak alaprajzok, szükséges metszetek és homlokzatok, valamint a részletes rétegrendi leírások és beépítési mutató számítások is. Ez a tervdokumentáció ismerteti a műszaki megoldásokat, részletezi a rétegrendeket és tartalmaz egy írásos műszaki specifikációt is, annak érdekében, hogy az ügyfelek számára átlátható és érthető legyen. Ebben a szakaszban részletesen átbeszéljük a lehetőségeket és a különböző döntések energetikai, műszaki és gazdasági hatásait az épületre vonatkozóan, annak érdekében, hogy a tervszakasz végén az ügyfél jóváhagyja a tervezés irányvonalát. Ez a dokumentáció szolgál majd alapul a Főépítészeti Konzultációs anyagnak, melyet a Jóváhagyási Terv elfogadása után fogunk összeállítani. Az Engedélyezési/Bejelentési Terv vagy a Kiviteli Terv ezt követő kidolgozása már ennek a dokumentációnak a felhasználásával történik, attól függően, hogy milyen részletekben vállaltuk a tervezési feladatot.
Engedélyezési/Bejelentési Terv készítése:
Az Engedélyezési/Bejelentési tervet az elfogadott Jóváhagyási Terv alapján készítjük mely, egy szintén M 1:100 méretarányú tervdokumentáció, szigorúan betartva a jogszabályok által előírt formai és tartalmi követelményeket. Ennek részeként a terv tartalmazza a szakági koordinációt is, amelyet a szakágakkal együtt véglegesítünk. A szükséges műszaki leírások is a részét képezik a dokumentációnak, melyet aztán feltöltünk a megfelelő online platformokra a hatósági engedélyezés vagy bejelentés érdekében. Ha nem készül Kiviteli Terv, akkor is ebben a szakaszban készítünk árazatlan tételes költségvetés kiírást (amely alapján a leendő ügyfél könnyen tud ajánlatot kérni különböző kivitelezőktől), és gondoskodunk a szükséges részletrajzok és csomópontok kidolgozásáról. Így már ebben a szakaszban is biztosítjuk, hogy részletes műszaki információkat adjunk át a jövőbeni kivitelező számára.
Kiviteli Terv készítése:
Erősen javasoljuk és kiemelten fontosnak tartjuk a Kiviteli Tervek készítését, mivel ezek jelentősen megkönnyítik a kivitelezés folyamatát, és biztosítják, hogy a végeredmény műszakilag kifogástalan legyen. Bár általában javasoljuk, hogy a Kiviteli Tervet előbb készítsük el, mint a Bejelentési Tervet, rugalmasak vagyunk az ügyfeleink kívánságai tekintetében a sorrendet felcserélni. Részletes kiviteli kérdéssorokkal, és személyes egyeztetésekkel segítjük ügyfeleinket,hogy a Kiviteli Terv minden részletre kiterjedő legyen. A Kiviteli Tervek kidolgozásakor már M 1:50 méretarányban készítünk rajzokat, amelyen már több műszaki részlet jelenik meg, és a tervek részeként csomópontokat és szükséges konszignációkat is kidolgozunk az alaprajzokon, a metszeteken és homlokzatokon kívül. Teljes körű szakági koordinációt és kooperációt vállalunk, valamint részletes, árazatlan költségvetést készítünk. Az átfogó kiviteli terv és a költségvetés összhangja segíti a legjobb ajánlatok beszerzését és a lehető legpontosabb kivitelezést.
Tervezői művezetés:
Cégünk fokozottan figyeli a kivitelezés folyamatát, hogy biztosítsa az elkészült tervek pontos megvalósulását. Ennek érdekében vállaljuk a Tervezői Művezetést is, ami azt jelenti, hogy rendszeresen látogatjuk a kivitelezést, és ellenőrizzük a műszaki megfelelőségeket. Javaslatot teszünk azokra a mérföldkövekre, amikor érdemes személyesen is részt vennünk a kivitelezésen. Az esetleges eltéréseket részletesen dokumentáljuk, és az ügyfelekkel, kivitelezővel együttműködve döntünk arról, hogyan folytatódjon a kivitelezés. Szükség esetén bejegyzéseket is készítünk az e-naplóba, így biztosítva a pontos és átlátható dokumentációt a projekt teljes időtartama alatt.
Projektmenedzsment:
Felmerült igény esetén projektmenedzsment szolgáltatást is nyújthatunk, amely magában foglalja a heti rendszerességgel történő helyszíni egyeztetéseket a kivitelezővel. Ilyenkor ellenőrizzük a helyszíni munkafolyamatokat, egyeztetünk a kivitelezővel és szakkivitelezőkkel, valamint rögzítjük és átvezetjük az esetleges módosításokat a tervdokumentációba. Aktívan részt veszünk az építőanyagok kiválasztásában, árajánlatokat kérünk be a különböző beszállítóktól és összeállítjuk a megrendelések mennyiségeit. Az építési anyagok átvételekor gondoskodunk a minőség ellenőrzéséről, és átvizsgáljuk a kivitelező által készített teljesítési igazolásokat is. Hetente rendszeresen tájékoztatjuk a megrendelőt a projekt aktuális állapotáról és fejleményeiről, hogy biztosítsuk a folyamatos kommunikációt és átláthatóságot.
Célunk, hogy az ügyfél azt kapja, amit megálmodott.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését, ITT tud velünk kapcsolatba lépni.