Hogyan tervezünk – belsőépítészet

Belsőépítészeti tervezés során számos tényezőt figyelembe veszünk annak érdekében, hogy optimális és szép végeredményt érjünk el. Az első lépésektől kezdve nagy hangsúlyt fektetünk az ügyfeleink igényeire, mivel minden projekt egyedi elvárásokat támaszthat. A különféle stílusok, gazdaságossági- és funkcionális elvárások figyelembevétele nélkülözhetetlen a mi tervezési folyamatunkban.

A racionális tervezés elvének követése során fontosnak tartjuk, hogy olyan megoldásokat keressünk, amelyek nem csak esztétikailag kielégítőek, hanem megvalósíthatóak, gazdaságosak és fenntarthatóak. Ez azt jelenti, hogy nem szükségszerűen a legköltségesebb vagy legnehezebben elérhető elemeket tervezzük be, hanem azokat, amelyek a legjobban megfelelnek az ügyfél igényeinek.

A műszaki megvalósíthatóság kiemelt fontosságú szempont, így már koncepció szinten sem tervezünk olyan elemeket, amelyek nem valósíthatóak meg a gyakorlatban. Végül a terveink fő célja, hogy a legkomplettebb tervezési dokumentációt kínáljuk, amely megkönnyíti a kivitelezést és biztosítja, hogy a tervezett koncepció a lehető legjobb módon valósuljon meg.

Hogyan zajlik nálunk egy tervezés? – Belsőépítészet

Ajánlatkérés:
Minden ajánlatadás előtt személyesen találkozunk ügyfeleinkkel, mivel ez lehetővé teszi számunkra, hogy közvetlenül és alaposan megismerjük a részletes igényeket és elvárásokat. Így pontosan fel tudjuk mérni a feladatot, amely alapvető fontosságú az árajánlat kialakításában. Mivel számunkra minden tervezési feladat más és egyedi, nem standard négyzetméter árakon dolgozunk hanem a feladatnak megfelelő árakat egyedileg kalkuláljuk.

Koncepció Terv:
A tervezési folyamat minden esetben egy koncepció tervvel indul, melyhez részletes tervezési programot készítünk. A Tervezési program tartalmazza a Megrendelő részletes elképzeléseit és igényeit, helyiségekre bontva (például: hány folyóméter gardróbszekrényre van szüksége, vagy hány pár cipőt tárol az előszobában stb.). Ebben a kezdeti szakaszban alaprajzi szinten vizsgáljuk meg a berendezési lehetőségeket, figyelembe véve az ügyfél igényeit és az ingatlan adottságait. Az ügyfeleknek bemutatunk két verziót az alaprajzból, és ezek alapján közösen véglegesítjük a koncepció terveket. Tapasztalataink alapján a tervezést megelőző részletes megbeszélések, és a két különböző berendezési alaprajz átbeszélése után könnyedén ki tud alakulni a helyiségek végső elhelyezkedése, mérete és funkciója. Ezt továbbá kiegészítjük egy-egy moodboarddal, mely a különböző helyiségek általunk elképzelt hangulatát, színeit, stílusát és anyaghasználatát mutatja be. Ez a feladat jellegétől függően lehet helyiségekre szabott vagy általános hangulatot tükröző kollázs. A végleges berendezési alaprajz és a moodboard együttesen segít abban, hogy az ügyfél számára élethűen és átláthatóan prezentáljuk a tervezett koncepciót.

Látványtervezés:
Az elfogadott Koncepció Tervet követően kezdjük el a Belsőépítészeti Látványtervek elkészítését, amelyek készülhetnek az ingatlan összes helyiségeiről, vagy csak azokról, amelyeket a megrendelő kiemelten fontosnak tart. A látványokat a részletes megbeszélések és a koncepcióterv során elkészült és jóváhagyott moodboardok alapján állítjuk össze. A látványtervezéskor olyan megvalósítható megoldásokat tervezünk, amelyek valós anyagokat, burkolatokat, tapétákat és beszerezhető berendezéseket használnak. Tapasztalataink azt mutatják, hogy általában már a második verzió elfogadásra kerül. Javasoljuk, hogy ezeket a terveket készítsük el a Belsőépítészeti Kiviteli Terv előtt, mivel így lehetőségünk van a legkisebb részleteket is átgondolni, átbeszélni, mielőtt elkezdjük a Kiviteli Tervek kidolgozását.

Belsőépítészeti Kiviteli Terv:
A látványtervezés fázist követően haladunk át a belsőépítészeti kiviteli tervek készítésére, azonban igény esetén a kiviteli tervek előállítása akár látványtervek nélkül is lehetséges. A tervek részletezettsége jelentősen függ az aktuális projekttől, legyen az a lakás felújítása, egy új építésű családi ház vagy akár több ezer m2 középület. A tervdokumentáció átfogóan foglalkozik a bontási- és falazási tervektől, az elektromos és kapcsolási terveken át, egészen a padló- és falburkolási tervekig. Szükség esetén nem feledkezünk meg az ütközési terv készítéséről is, ami hosszútávon megmutatja, hogy hogyan néz ki minden szakág (elektromos, gépész és belsőépítész) egy helyen. Továbbá javaslatokat teszünk szaniterekre, burkolatokra és falburkolati elemekre. A legjobb megoldások kínálása érdekében szorosan együttműködünk különböző belsőépítészeti termékeket forgalmazó partnereinkkel (pl.: szaniterek, lámpák, burkolatok, tapéták és textilek stb.), ügyfeleinket így is segítve a könnyebb anyag- és termék választásban. Fontosnak tartjuk, hogy terveink kivitelező barátok legyenek, és megkönnyítsék a megvalósítást.

Bútorterv és Mobilbútor konszignáció:
Szükség szerint a kiviteli terveket egyedi bútortervekkel (pl.: egyedi konyhabútor) és mobilbútor (pl.: kanapék, asztalok) konszignációval egészítjük ki. A bútortervek számát általában a koncepcióterv véglegesítésekor határozzuk meg, mivel ekkor válik láthatóvá az összes szükséges berendezés. A beépített bútorok tervezése során figyelembe vesszük az egyedi igényeket, részletesen átbeszéljük a bútorok használatát legyen szó akár konyháról, gardróbszekrényről vagy akár egy kicsi cipőtároló padról az előszobában. A terveket árazásra alkalmasan adjuk át az ügyfeleknek, az anyagok megjelölésével, ábrázoljuk a működéseket és javaslatokat teszünk a vasalatokra, így a különböző asztalosoktól ugyanarra a műszaki tartalomra érkezhetnek vissza az árajánlatok. Szükség esetén javaslatokat adunk kereskedelmi forgalomban kapható bútorokra is, melyek közé tartoznak az étkezőasztalok, kanapék, fotel- és egyéb mozdítható bútorok.

Projektmenedzsment:
A tervdokumentáció elkészítése után projektmenedzsment szolgáltatást is nyújthatunk, amely magában foglalja a heti rendszerességgel történő helyszíni egyeztetéseket a kivitelezővel. Ilyenkor ellenőrizzük a helyszíni munkafolyamatokat, egyeztetünk a kivitelezővel és szakkivitelezőkkel, valamint rögzítjük és átvezetjük az esetleges módosításokat a tervdokumentációba. Aktívan részt veszünk az építőanyagok kiválasztásában, árajánlatokat kérünk be a különböző beszállítóktól és összeállítjuk a megrendelések mennyiségeit. Az építési anyagok átvételekor gondoskodunk a minőség ellenőrzéséről, és átvizsgáljuk a kivitelező által készített teljesítési igazolásokat is. Hetente rendszeresen tájékoztatjuk a megrendelőt a projekt aktuális állapotáról és fejleményeiről, hogy biztosítsuk a folyamatos kommunikációt és átláthatóságot.

Helyszíni művezetés:
Amennyiben nincs szükséges heti rendszeres helyszíni ellenőrzésre, de az ügyfél szeretné, hogy bizonyos munkafázisokat ellenőrizzünk, akkor alkalmanként helyszíni művezetési feladatokat is vállalunk. Ebben az esetben a megrendelővel előre egyeztetett időpontokban látogatunk ki az építkezésre, hogy felmérjük a kivitelezési munkák előrehaladását. Ez az alkalmi találkozó lehetőséget nyújt arra, hogy megbeszéljük, és megoldjuk az esetlegesen felmerülő problémákat és megoldásokat javasoljuk, például a burkolatkiosztás burkolóval történő részletes átbeszélésére. Az ilyen alkalmankénti helyszíni művezetés segíti az ügyfelet abban, hogy ellenőrizze a munkafolyamatokat és a lehető legjobban biztosítsa a kívánt minőséget, miközben maximalizálja a projekt hatékonyságát és eredményességét.

Célunk, hogy az ügyfél azt kapja, amit megálmodott.

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, ITT tud velünk kapcsolatba lépni.